Republikańska wirtualna wystawa prac twórczych „Mój fantastyczny ptak”

• Glitiškės PL
  • Republikańska wirtualna wystawa prac twórczych „Mój fantastyczny ptak”
2023 6 vasario

Dzieciaki grupy „Motylki“ wraz z wychowawczynią wzięły udział w Republikańskiej wirtualnej wystawie prac twórczych – „Mój fantastyczny ptak”. Organizator wystawy – Wileńskie Przedszkole-Szkoła „Šaltinėlis”.

Oczywiście aby zasięgńąć oraz pogłębić wiedzę na temat ptaków przedszkolaki udały się do biblioteki. Wybrane przez bibliotekarkę książki pomogły maluchom poznać różne gatunki ptaków ich zwyczaje i cechy charakterystyczne.

Później opierając się na ogólnej wiedzy o ptakach wspólnie z wychowawczynią dzieci spróbowały stworzyć  wymyślonych bajecznych ptaków. Dzieci wykazały swe umiejętności  przy wykonywaniu  ptaków. Panowała wspaniała atmosfera, wiele radości sprawiła zabawa, kiedy każdy spróbował naśladować rozmaite dźwięki ptaków. Na zakończenie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima  „Ptasie radio“.

Wspólna praca stała się  źródłem wspaniałej zabawy. Każda praca jest przepiękna, twórcza, pomysłowa, wykonana z wykorzystaniem różnych materiałów.