Respublikinė STEAM paroda „Sugrįžo gandras į namus“

2023 29 kovo

Gandras, dar vadinamas „busilu“, „starkumi“, „gužu“, „gužučiu“ – Lietuvos nacionalinis paukštis, kuris iš šiltųjų kraštų į Lietuvą parskrenda kovo 25 dieną. Ši diena vadinama Gandrinėmis – šiltojo pusmečio pradžia. Gandras nuo seno buvo laikomas šventu paukščiu, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą, žmones saugojęs nuo nelaimių, o namus – nuo gaisro ir perkūnijos. Sugrįžęs gandras tarsi išvaiko paskutinius žiemos ledus. Gandro sugrįžimas buvo tokia didelė šventė, kad, pasak senolių, „net paukščiai tądien lizdų nesuka“, šią dieną meškos ritasi iš guolio,  gyvatės po žemę savo karalienės karūną ritinėja, taip žadindamos gamtą.

STEAM kūrybinių darbų virtuali paroda „Sugrįžo gandras į namus“,  skirta Gandrinėms paminėti.

Tikslas – ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų etninius, pažinimo, meninės raiškos, kūrybinius gebėjimus, kuriant gandrus iš netradicinių priemonių.

Uždaviniai:

supažindinti vaikus su gandru, jo išvaizda, gandro reikšme Lietuvių liaudies tautosakoje;

išbandyti įvairias kūrybines technikas, naudojant STEAM metodikos elementus;

lavinti vaikų meninės raiškos įgūdžius, kuriant erdvinius bei plokštuminius gandrus;