Wycieczka do ,,DEBESŲ GANYKLA“

2023 10 liepos

30 czerwca dzieciaki grupy ,,Motylki“ przedszkola w Glinciszkach wraz z wychowawczynią Edytą wybrały się na wycieczkę do „Debesų ganykla“,  która znajduje się we wsi Dasionys. Przedszkolaki mieli na celu sprawdzić, jak gospodarzy tam „Pani Lato”. Po przybyciu wraz z gospodynią tego pastwiska udali się na spacer, podczas którego słuchali opowieści o mieszkających tam zwierzętach, zapoznali się z końmi, kucykami oraz królikami. Dzieci aktywnie poznawały patrząc, słuchając i dotykając. Wiele atrakcji sprawiło karmienie zwierząt z rąk.

Przed wyjazdem do przedszkola urządziliśmy „Piknik”. Każde dziecko, jak prawdziwy podróżnik miało w plecaczku coś do zjedzenia, więc przy wspólnym stole częstując się nawzajem zjedli obiad.

Pełni nowych wrażeń, trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach wrócili do przedszkola.

Edyta Malinowskienie