1 WRZEŚNIA DZIEŃ NAUKI I WIEDZY ŚWIĘTUJEMY W BIBLIOTECE

2023 1 rugsėjo

„Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,

Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.

W przedszkolu zabawek i książek bez liku,

Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.

Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.

Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.

Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…

Że my się czujemy jak u siebie w domu!”

Już stało się tradycją, że grupa „Motylki” przedszkola 1 września przychodzą do biblioteki we wsi Glinciszki, aby wspólnie uczcić te ważne święto, a zarazem dowiedzieć się wiele ciekawostek. Skoro grupa ma nazwę „Motylki” dzieciaki przebrały się w kostiumy motyli i pod dźwięki wesołej piosenki o motylach krążyły w tańcu. Po czym powstało pytanie – skąd motyl wziął się na świecie? Bibliotekarka przeczytała „Bajeczkę o motylku” – czyli jak z gąsienicy powstał piękny motyl. Po czym maluchy omówiły tekst, obejrzały obrazki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pierniczek w kształcie motylka.

Początek 2023-2024 roku szkolnego dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

Edyta Malinovskienė