ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 2023

Już przed laty okrzyknięto
W listopadzie ważne święto
11-sty dzień miesiąca
Niesie z sobą mnóstwo słońca
Bo to bardzo ważna data
I dla Polski i dla świata.
Przedszkolaki pamiętają
Całą Polskę pozdrawiają.

11 listopada to niezwykle ważna data w historii Polski. W ramach obchodów Święta Niepodległości polski w przedszkolu w Glinciszkach i w przedszkolu w Anowilu było zorganizowano szereg imprez, których głównym celem było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności polskiej oraz zainteresowanie maluchów dziejami Macierzy. Braliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu”, w wystawie rysunków ,,Niepodleglość Polski oczami dzieci z Wileńszczyzny”, w zajęciach edukacyjnych, podczas których dzieci zapoznały się z polskimi symbolami narodowymi, jak również uczyły się hymnu, piosenek patriotycznych i tanców.  Swoje talenty artystyczne miały możliwość przedstawić na uroczystości poświęconej Niepodległości Polski, ktora odbyla się w Pałacu w Glinciszkach.

Jesteśmy wdzięczni dla pań nauczycielek ze żłobka-przedszkola w Majszagole, które zaprezentowały przedstawienie historii powstania chleba ,,Od ziarenka do bochenka”.

Wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń przedszkolakom, pracownikom przedszkola, rodzicom przekazała pani starosta gminy Podbrzezia p. Agata Puncewiczienie i przekazala słodkie i nie tylko upominki od wspólnoty lokalnej Podbrzezie-Glinciszki. Dziękujemy.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Mamy nadzieję, że taka wspaniała uroczystość na długo pozostanie w pamięci naszych małych Polaków.

Piosenką ,,Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” było zakończenie uroczystości, następnie zarówno uczestnicy jak i goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Waleria Jaglińska