ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

2024 26 sausio

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

„Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusia już podaje kapcie, bardzo kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz- święto Dziadków ważna rzecz!”

Grupa „Motylki” wraz z wychowawczynią organizowały przepiękne święto „Babci i Dziadka”, które odbyło się 19 stycznia w przedszkolu w Glinciszkach. Dzieciaki obdarowały wszystkich Nas swym wesołym śpiewem, tańcem oraz wspólną zabawą. Jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi, że mogliśmy tam być. Były to miłe chwile, które pozostaną na długo w pamięci.

Halina Lezniakowa – Babcia Dominika

MAJOWA ŁĄKA DLA BABĆ I DZIADKÓW

24 stycznia w przedszkolu w Anowilu odbyło się Święto Babci i Dziadka.
Cała sala była upiększona kwiatami, na zielonym dywanie „kwitły” rozmaite kwiatki-wnuczęta oraz po sali fruwało mnóstwo ,,owadów”.

Tym razem dla naszych gości przyszykowaliśmy przedstawienie teatralne „Grymaśna Stokrotka”, przedstawienie upiększyliśmy tańcami i piosenkami. Dzieciaki były ubrane w przepiękne ubiory owadów i kwiatow. W przedstawieniu przyjęły udział i nasi dziadkowie, upiększeni czapeczkami kwiatów, także prosiły o rączkę u grymaśnej stokrotki. Kwiatki, naźbierane na  „wiosennej łące” dzieciaki darowały  swoim babciom i dziadkom. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabaw:,,Poleczkę” , „Uśmiech słoneczka” i „Hałaśliwy pociąg”.

Cieszymy się, że to było naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Dziękuję dla Pani Reginy Armackiej za pomóc w przyszykowaniu kostiumów dla dzieci oraz za upiększenie sali przedszkolnej.

Jekaterina Janowicz