MAIŠIAGALOS KRAŠTO PROJEKTAS ,,MAGIŠKA PASAKŲ GALIA“

2024 15 kovo

Projekto aktualumas. Pasakų sekimas ir skaitymas vaikams yra gili tradicija daugelyje kultūrų. Suaugusiojo pasakų sekimas, skaitymas ar jų kūrimas su vaiku užtikrina gerą ir veiksmingą laiką kartu. Pasakos ne tik prikausto vaikų dėmesį ar skatina smalsumą, bet yra reikšmingos vaiko formavimuisi. Pasakos labai specifine, gyvų vaizdinių kalba įveda vaiką į vidinių žmogaus gyvenimo problemų ratą ir parodo įmanomus sprendimo kelius. Todėl maloniai kviečiame Maišiagalos krašto švietimo įstaigas, teikiančias ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, skaityti ar sekti pasakas, suteikiant galimybę vaikui susikurti saugią bei paguodos kupiną atmosferą.

PROJEKTO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

1. Projekto tikslas – puoselėti asmenybės vertybes, plėsti ugdytinių patirtį ir žinias apie pasakas, knygas.
  2. Uždaviniai:
  • Įtraukti vaikus, mokytojus į kultūrinę veiklą;
  • Formuoti emocinį santykį knygai, kaip išgyvenimo ir žinių šaltinis;
  • Skatinti vaikus išbandyti įvairius meninės raiškos būdus ir priemones;
  • Skatinti mokytojus skaityti pasakas;
  • Plėtoti bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.

Mikuś

Po długiej podróży Mikuś wraz z „Wędrującą książką” zawitał do przedszkolaków we wsi Glinciszki.  Mikuś zaproponował dzieciakom wspólnie przedłużyć swą wędrówkę. Wspaniałym pomysłem i doskonałą realizacją  zwiadowczej misji –  było odwiedzić bibliotekę, która znajduje się w dworku Jeleńskich. Tu przywitała ich bibliotekarka, ale już w roli wróżki. Wróżka przeczytała maluchom książkę „Kicia Kocia na lotnisku”, dzięki której dzieciaki dowiedziały  się, jak należy dbać o swoje maskotki podczas podróży. Po czym wspólnie z Mikusiem popełniliśmy „Wędrującą książkę”.

Edyta Malinowskienie

Mikuś

Dzisiaj, 8 Marca, świętujemy Dzień Kobiet. A mały zajączek Mikuś przybył do nas, by pozdrowić w przedszkolu wszystkie małe Kobiety. Dzieciaki bardzo ucieszyły, że zaznajomiły się z Mikusiem, przyjęły go do swoich zabaw, razem wesoło tańczyły i razem lepiły kwiatki z różowej modeliny.

A mały Oskar przyniósł dziś dużo tulipanów, żeby pozdrowić ze świętem w przedszkolu wszystkie pani i dziewczynki. Oto była niespodzianka!

Pod wesołym różowym słoneczkiem na polanie z różowych kwiatów zajączek Mikuś pozdrawia dziś wszystkich Kobiet  ze świętem 8 Marca!

Jekaterina Janowicz

Mikutis

Gražų kovo 7 dienos, pavasario rytą į Anavilio vaikų darželį pas ,,Paukštelių‘‘ grupės vaikučius atvyko Kiškutis Mikutis pagalbos, nes keliaudamas jis sutiko paukštelius, kuriems labai reikėjo namelių. Pirmiausia kartu su vaikučiais peržiūrėjome atsineštą  Mikučio knygą.

Tad pasitarę, nusprendėme jiems padėti ir paieškoti paukšteliams namelių.

Suradę paukštelių inkilėlius, vaikai labai panoro pasidaryti savo medelį su giedančiais jame paukšteliais ir jų spalvotais inkilėliais.

Kiškutis Mikutis stebėjo ir grožėjosi vaikų darbštumu, o paskiau smagiai pašoko su jais pagal dainelę (MAŽI PAUKŠTELIAI /muz. ir žodž. E. Tolvaišienės/).

MIKUTIS padėkojo už pagalbą paukšteliams ir atsisveikinęs, išskubėjo aplankyti kitų darželio vaikų.

,,Paukštelių‘‘ grupės auklėtoja Jūratė Baltrušaitytė