PALMY WIELKANOCNE Z KREPINY

2024 20 kovo

Palma wielkanocna to nie tylko symbol religijny, ale także element polskiej kultury i tradycji. Tworzenie palm wielkanocnych to jeden z najważniejszych elementów kulturowych, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Palmy wielkanocne zdobią nie tylko kościoły, ale takżedomy i mieszkania, tworząc niepowtarzalny klimat świąt Wielkanocnych.

W dniach 1-19 marca w budynku starostwa gminy Podbrzezie miało miejsce wystawa palm wielkanocnych z krepiny. W przyszykowaniu palm przyjęły udział rodzice oraz pracownicy naszego przedszkola. 13 lutego w grupie ,,Motylki” odbyło się zajęcie edukacyjne z rodzicami, uczyliśmy się robić kwiatki z papierów krepowanych, a także wiązać palmy papierowe. Na  zajecie przyszło  6 osób, inne rodziny robiły palmy w domu. Było wykonano 22 palmy. To były bardzo piękne i niesamowiteprace.

Serdecznie Dziękuję wszystkim Rodzicom oraz pracownicom przedszkola za aktywny udział w wystawie.

Jekaterina Janowicz.