Dzień obrońców wolności Litwy

13 stycznia z samego rana rozpoczęły się imprezy poświęcone Dniu obrońców wolności Litwy. O 8 godzinie były zapalone świece na oknach przedszkola, tym samym był przyjęty udział w akcji „Pamięć żywa “. I przy wyłączonym świetle dzieci oglądały jak palą się światełka na oknach. Powstało dužo pytań: co zdarzyło się? Dlaczego jest ciemno? Czemu dziś palimy świece?

Później mieliśmy zajęcie z bibliotekarką VRCAB panią Renatą Gierulską, która odpowiedziała na wszystkie pytania, które zaciekawiły naszych dzieciaków. Było dużo radości, kiedy dzieci zobaczyły kolorowy ryż,  dowiedziały się, co z niego możno zrobić. Z malowanego w 3 kolorach ryżu dzieci ułożyły flagę Litwy. A także stawiły niezapominajki do wazy z kolorowym ryżem.

O godzinie 11 pojechaliśmy do pałacu w Glintiszkach, by postawić niezapominajki wspólnie z dziećmi z przedszkola w Glinciszkach. Bardzo się przydał poczęstunek ciepłą herbatką z pysznymi pączkami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji „Diena, kai mes iškovojome savo laisvę“, oraz rodzicom, które przyjęły udział w tej akciji: Ana Simanowicz, Olena Zhyła, Sofija Strukowskaja.

A także, serdecznie dziękujemy paniom z VRCAB: Renata Gerulska i Barbara Gerulska za wspaniałe edukacyjne ajęcie dla przedszkolaków.

Jekaterina Janowicz