„Polska- to kraina, która się w sercu zaczyna……“

Jak już stało się tradycją, w tym roku obchody Święta Niepodległości Polski w naszej placówce nabrali szczególnie uroczystej oprawy. Grupa przedszkola „Motylki“, jak co roku została ubrana biało-czerwonymi flagami, kwiatami i symbolami patriotycznymi.
             Uczniowie klasy 3c-4c recytowali wiersze o Polsce. Przedszkolacy grupy „Motylki“ śpiewali polskie piosenki ludowe oraz zaprosili wszystkich do wspólnych polskich zabaw. W obchodach rocznicy święta byli zaproszeni przedszkolacy z sąsiedniego przedszkola w Anowilu, którzy przybyli do nas ze swoim programem artystycznym. Wszyscy razem na ekranie oglądaliśmy krótki film dla najmłodszych o polskich symbolach narodowych p.t. „Mały Polak“ i ulubioną kreskówkę „Lolek i Bolek“.
              Uroczystość zakończyliśmy świątecznym poczęstunkiem z polskich słodyczy.
E.Malinowskienie
R. Korowajczyk