Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 12 dieną grupėje „Paukšteliai“ VRSCB Paberžės struktūrinio padalinio darbuotojos Renata Gerulska ir Barbara Gerulskaja organizavo darželio auklėtiniams minėjimo rytmetį – „Žvakutės languose už laisvę širdyse”. Sausio 13-oji- tai Laisvės gynėjų diena. Vaikams pasakojo apie Lietuvos gynėjus, demonstravo jų portretus po Lietuvos vėliava. Kad sausio 13-ąją uždegtų žvakelę už kovotojus, mūsų vaikai turėjo pasigaminti trijų Lietuvos vėliavos spalvų žibintus. Vaikai ant indelio klijavo geltonus, žalius ir raudonus paukštelius bei gėlytes. Kai žibintai jau buvo pagaminti, į juos buvo dedamos žvakutės. Vėliau kiekvienas vaikas gavo dėlionę- televizijos bokštas ir dovanų.

Veikla tęsėsi ir lauke. Dar vienas simbolis – neužmirštuolės žiedas. Smeigdami neužmirštuolę į žemę, vaikai pagerbė už mūsų ateitį kovojusius žmones.

Nuoširdžiai dėkojame VRSCB Paberžės struktūrinio padalinio darbuotojoms Renatai Gerulskai ir Barbarai Gerulskajai, už puikią veiklą, nuoširdų bendravimą su vaikais.

2022 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose buvo uždegtos žvakutės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę, o neužmirštuolės žiedelis mėlynavo šalia. Atmintis gyva, nes liudija…

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos!

Jūratė Baltrušaitytė

žvakelės2