BAL MASKOWY

31 grudnia, dzieciaki grupy „Motylki“ przedszkola w  Glinciszkach, mieli okazję po raz kolejny zabawić się, potańczyć na „balu maskowym“ zorganizowanym przez wychowawczynię współpracując z biblioteką. Przedszkolna sala wyglądała bajecznie i kolorowo. Wszystkie dzieci przyszły w magiczno – bajecznych strojach ulubionych bohaterów z bajek. Przebrane za żabki, biedronki, smoka, kwiatka, Czerwonego kapturka i inne bajeczne postacie. Nawet panie  postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków, przybył  renifer Rudolf oraz babcia z bajki „Czerwony Kapturek“. Przy  muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie z paniami bawiły się wyśmienicie. Skoro nadchodzący rok jest „rokiem tygrysa“, więc wszyscy uczestnicy przekształciły się w tygrysków.  Wiadomo, że tygrysy lubią mięso, więc poczęstunek był mięsny.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciakom, to było głównym celem naszego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały zabawę.

Genoefa Ignatawiczienie

bibliotekarka Filii Centralnej