MOJA RODZINA JEST DOBRA, MIŁA I SYMPATYCZNA

Moja rodzina, choć bardzo liczna,

Jest dobra, miła i sympatyczna.

I choć czasami wytrzymać trudno,

To daję słowo – nie jest w niej nudno!

Każdy ma swoje upodobania, jeden do nauki, drugi do spania.

Lecz wszyscy bardzo się kochamy.

I zawsze sobie w życiu radę damy.

Te  słowa  prowadzące Ewelina i p. Alina rozpoczęły Święto Rodziny w przedszkolu w Glinciszkach. Jak co roku, w maju Święto Rodziny zbiera wszystkich: rodziców, dziadków, wychowanków i kolektyw przedszkola na uroczystość, podczas której każdy czuje się zauważony i ważny. Każda grupa dzieciaków zaprezentowała swój program artystyczny, w którym nie zabrakło czułych piosenek, ciepłych, miłych słów, skocznych tańców dzieciaków, którzy uczęszczają do studii ,,Tańczmy razem“, inscenizacji z bajki ,,Domeczek“. Dzieciaki wręczyły rodzicom barwne kwiatki, czym jeszcze bardziej uradowały swych mamusiów i tatusiów.

Przy okazji, pożegnano również przedszkolaków, którzy we wrześniu wyruszają do szkoły. Pani dyrektor Waleria Jaglińska przypomniała wszystkim jaki był pierwszy dzień w przedszkolu – pełen łez, wzruszeń, niepewności. Jednakże czas tak szybko upłynął, dzieci urosły i już są pełni sił rozpocząć edukację szkolną. Dzieciom wręczono dyplom ukończenia przedszkola oraz nagrody pamiątkowe. Rodzice wręczyli na ręce dyrektor przedszkola drzewko- ,,sveikalapis karklas“, które wraz z dziećmi zasadzili na terytorium przedszkola, czym kontynuowali ową  tradycję.

Wśród wielu atrakcji, śmiechu i gwaru bawiących się dzieci znalazł się czas na wyróżnienie rodziców, którzy angażują się w życie przeszkola.

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały sympatycznych, balonowych zwierzaków. Wprowadzeni w wakacyjny nastrój, każdy życzył sobie udanego,  ciepłego lata, pełnego nowych wrażeń i przygód.

Waleria Jaglińska

20190530_173141 20190530_173512 DSC_0097 DSC_0101 DSC_0111 DSC_0119 DSC_0123 DSC_0125 DSC_0136 DSC_0143 DSC_0161 DSC_0172 DSC_0188 DSC_0211 DSC_0215 DSC_0224 DSC_0243 DSC_0260 DSC_0290