Projektas „Kaip gyveno mūsų senoliai“

Lapkričio-gruodžio mėn. grupėje „Varpelis“ vyko Vilniaus r. Maišiagalos krašto ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Kaip gyveno mūsų senoliai“, kuris siekė paskatinti vaikus labiau domėtis protėvių gyvenimu, puoselėti ir gerbti mūsų senolių tradicijas ir papročius, skatinti ugdytinių kūrybinę raišką perimant bei puoselėjant liaudies meno tradicijas, turtinant kalbą smulkiosios tautosakos pavyzdžiais.

Šio projekto metu stengėmės integruoti lietuvių liaudies kūrybą, papročius, tradicijas į ugdomąją veiklą, taip  paįvairindami ugdymo procesą, panaudojant lietuvių liaudies žaidimus. Lietuvių liaudies kūryba – geriausiai atskleidžia tautinę savimonę, įtvirtina humaniškus santykius, daro emocingesnį ir veiklesnį bendravimą, padeda įgyti žinių, mokėjimų ir įgūdžių.

Žaisdami įvairius lietuvių liaudies žaidimus, dainuodami daineles, vaikai susipažįsta su papročiais, tradicijomis, išmoksta liaudies šokio elementų, mokosi gražiai  judėti, bendrauti, lavinti vikrumą, orientaciją.

Gruodžio 5 d. mūsų mokyklos-darželio grupės „Varpelis“  auklėtiniai  Patrikas Masiulis, Tautvilė Viltė Skupaitė su pedagogėmis, vyko į šio projekto baigiamąjį renginį „Dainuokime sesės, pašokime broliai, kaip linksminos mūsų senoliai“, kuris vyko Avižienių lopšelyje-darželyje.

Ugdytiniai Patrikas ir Tautvilė Viltė kartu su auklėtoja pristatė savo programėlėje lietuvių liaudies daineles, lopšines ir žaidimus.

Dėkojame Avižienių lopšeliui-darželiui už  liaudies tradicijų , papročių puoselėjimą ir  nuostabią šventę.

Vyr. auklėtoja D.Grubinskaitė

20171205_095840