PAVASARIO ŽIEDAI

Kai kelias dienas  pakaitina saulutė, gamta pradeda busti. patys svarbiausi reiškiniai gamtoje vyksta pavasarį, gegužę. Smagu kai viskas sužaliuoja, o tą žalumą išmargina įvairiausi žiedai. Pavasaristai pats spalvingiausias, balsingiausias metų laikas – jame pilna gimimo džiaugsmo, augimo nerimo, pasiruošimo   brandai   vyksta   didysis   gamtos   stebuklas,   džiaugiamės   kiekvienu   žiedus   kraunančiuaugalėliu, kiekvienu žolės stiebeliu. Viskas vyksta taip greitai, kiekviena diena pateikia vis šviesesnių naujienų.

Mūsų įstaiga organizavo Vilniaus rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinį-meninį projektą   „Pavasario   žiedai“,   kuriame   dalyvavo:  Anavilio,   Sužionių,   Nemenčinės   vaikų   darželio, Lavoriškių, Maišiagalos, Avižienių, Nemėžio lopšelio-darželio, Kabiškių mokyklos-darželio, Riešės Šv. Faustinos   Kovalskos   pagrindinės   mokyklos   priešmokyklinio   ugdymo   bei   Visalaukės   mokyklos- daugiafunkcio centro auklėtojos.

Projekto tikslas – domėtis pavasarį žydinčiais augalais, saugoti aplinką, tyrinėti, skatinti aktyviai   kurti,   išgyventi   sėkmės   jausmą,  plėtoti  ikimokyklinio  ir   priešmokyklinio  amžiaus   vaikų, pedagogų, tėvų kūrybines galias.

Projekto metu mūsų vaikai „nuaudė“ pavasario žiedų kilimą, mokėsi pinti vainikus, kūrė žiedelius iš popieriaus, siūlų, gamtinės medžiagos, antrinių žaliavų, klausėsi mokinių sukurtų pasakų apie pavasario gėles, tyrinėjo įvairius žiedus.

Baigiamasis projekto renginys įvyko saulėtą ir šiltą š.m. gegužės 18 dienos rytą Glitiškių dvare, kur koleges pasitiko Glitiškių mokyklos-darželio direktorė Valerija Jaglinska ir tautodailininkė Margarita Čekolis, kuri papasakojo apie dvaro istoriją, legendas susijusias su dvaru ir jo gyventojais ir kai kuriomis kaimo vietomis… vėliau M. Čekolis supažindino su augalų nauda mūsų sveikatai.

Edukaciniame užsiėmime „Pavasario žiedų mozaika“, pedagogės išmoko pasigaminti įvairių žiedų iš krepinio popieriaus, sužinojo apie kitas popieriaus plastikos technikas.

Dirbtuvėse surengta pavasario žiedų paroda, tiesiog sužavėjo kūrybingumu, meniškumu, įvairumu. Visi darbeliai buvo žavūs ir nepakartojami, tarsi pražydę nuo darbščių rankų šilumos. Savo darbelius   pristačiusios   auklėtojos   džiaugėsi,   kad   į   šį   projektą   noriai   įsitraukė   visa   darželio bendruomenė.

Dėkojame projekte dalyvavusių įstaigų vaikams, tėveliams, pedagogams ir tautodailininkei M. Čekolis.

Vyr. auklėtoja D. Grubinskaitė
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA