Wielkanocne idą święta

,,Nadchodzą święta wielkanocne. Patrzymy na czekoladowe zajączki i żółte kurczaki, ale może wcale nie wiemy, o co chodzi w czasie tych świąt?

Mamy przypomnieć sobie Pana Jezusa i wielkie prawdy wiary. Święta po to przychodzą, żeby nauczyć się więcej miłości. Są po to, żeby po Wielkanocy być lepszym niż przed Wielkanocą.”
ks. Jan Twardowski

Cykl imprez, które odbyły się w Szkole-Przedszkolu w Glinciszkach miał nazwę ,,Wielkanocne idą święta“ . Dzieci z wielkim zaangażowaniem robiły robótki, rysowali laurki o świątecznej tematyce. Wystawę robótek można było obejrzeć w starostwie w Podbrzeziu. Zajęcia w przedszkolu miały tematykę wielkanocną: plecenie palm, kolorowanie pisanek, ozdabianie drzewka wielkanocnego i t.d.

Braliśmy udział w konkursie ,,Wielkanoc dzieciom 2016“, organizatorem konkursu była organizacija ,,Lato w Naisiach“. Wychowankowie gr. ,,Motylki“ z p. E.Malinowskienie upiększyły dużą pisankę.

Bardzo ucieszyło wychowanków zaproszenie ze spółki ,,Wychowanie małych“ ze świątecznym programem ,,Jajko wielkanocne“. Podczas zajęcia dzeci otrzymały odpowiedzie na wiele pytań: Dlaczego malujemy jajka? Co oznaczają te kolory? Dlaczego jemy jajka na Wielkanoc? ,,Baba Wilekanocna“ opowiadała o tradycjach wielkanocnych, uczyła zrobienie słodkiego jajka, które, w końcu zajęcia, dzieci otrzymały w prezencie.

Końcowym akcentem cyklu imprez było święto ,,Tradycje i obyczaje wielkanocne“, organizatorem którego był żłobek-przedszkole w Awiżeniach. Program świąteczny przygotowała wychowawczyni E.Malinowskienė.

Dyrektor  Szkoły-Przedszkola w Glinciszkach

Waleria Jaglinska

DSCF0204 DSCF0227 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA