UŽGAVĖNĖS

Kovo 5 d.  mūsų įstaigos auklėtiniai dalyvavo Pabržės  šv. Stanislovo Kostkos gimnazijos Anavilio ikimokyklinio ugdymo skyriaus surengtoje Užgavėnių šventėje…

DSC_0786 DSC_0801 DSC_0844

gavėnių tradicijos:

Valgyti iki soties

Vienas pagrindinių papročių – sotus valgymas, todėl per Užgavėnes reikia valgyti kuo riebiau. Pagal tradicijas šią dieną reikėtų valgyti 7-12 kartų: blynų, riebių padažų, spurgų, šiupinio ir kito riebaus maisto.

Gąsdinti žiemą

Persirengėlių karnavalas ir eitynės tikrai padės išgąsdinti žiemą. Velniai, raganos, giltinės ir plėšikai, senoviškiausi Užgavėnių personažai – arklys ar ožys, privers žiemą bėgti neatsigręžiant. Iki šiol gaji tradicija vaikščioti po namus prašant blynų ar saldainių – jų paaukojusius ateinančius metus lydės sėkmė.

Stebėti pavasario pergalę

Vienas įdomesnių reginių – Lašininio ir Kanapinio kova. Ir nors visi žino, kad tradiciškai pavasarį simbolizuojantis Kanapinis laimės, tačiau smagu pamatyti, kokių triukų imsis Lašininis. Kadangi po Užgavėnių prasideda Gavėnia, Kanapinis – liesas, kiek apdriskęs nuspurusiais ūsais, o Lašininis – storas, simbolizuojantis persivalgymą.

Pramogauti prie laužo

Linksmybės neįmanomos be šokių aplink laužą ir dainų. O pabaigoje laukia smagiausia pramoga – Morės, blogio, nelaimių ir visiems įkyrėjusios žiemos simbolio, deginimas ant laužo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA