IX Dni Kultury Polskiej

Dzieciaki grupy „Motylki“ Przedszkola w Glinciszkach wzięły udzial w „MAŁYM OTWARCIU FESTIWALU DLA NAJMŁODSZYCH“, który odbył się 24 listopada w ramach IX Dni Kultury Polskiej w Wilnie.

W tegorocznym programie znalazł się spektakl dla dzieci „Cicho” w reżyserii Jerzego Bielunasa na podstawie tekstu Maliny Prześlugi, zaprezentowany przez Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina. Sztuka Maliny Prześlugi inspirowana demonologią słowiańską, uświadamia, jak ważne jest opowiadanie historii, jak potrzebny jest dziecku świat fantazji i bajek, zwłaszcza dziś, gdy w mieście słychać tylko szum aut i niekończącą się listę obowiązków. Warto zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w szept opowieści, zanim ucichną na dobre. Przecież każdy z nas ma w sobie wiedźmę, którą czasami trzeba dopuścić do głosu.

Chociaż na sali nasze dzieciaki były najmłodsze, i zdawało się nie bardzo zrozumieją sensu,  spektakl został bardzo dobrze przyjęty. Maluchy z zaciekawieniem oglądały, były grzeczne i nie dokuczały sobie. Nasze bycie w takiej magicznej atmosferze wywarło wiele wrażeń i emocji, dzieciaki po prostu były zachwycone.

Dziękujemy rodzicom za pomoc.