DZIELIMY SIĘ OPŁATKIEM

,,Zmieniają się czasy, przechodzą zwyczaje,
Lecz zawsze coś jeszcze z przeszłości zostaje.
I tak nam pozostał ten biały opłatek.
Braterskiej miłości i zgody zadatek.”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To jedne z najpiękniejszych i najbardziej
wzruszających chwil w roku. W tak znacznym okresie oczekiwania na święto, przedszkolacy poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w przygotowaniach: śpiewają kolędy, Panie zapoznają dzieci z Biblią, rysują laurki, wykonują ozdoby, upiększają salę, choinkę. Biorą aktywny w zajęciach edukacyjnych, konkursach, projektach.
16 grudnia miałyśmy szczególną uroczystość z tego okresu, spotkanie opłatkowe, na którą
zaszczycił nas swą obecnością proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu Jaroslaw Spirydowicz. Świąteczne dekoracje, przedstawienie, wspólna modlitwa wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Pod ciche brzmienie kolęd dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia.