POLSKA NAS ŁĄCZY

Mama powiadała:
Żem dziecię tej ziemi,
Żem jest Polka mała.”

,,Polska nas łączy“ – hasło uroczystości poświęconej 104 rocznicy Niepodległości Polski. Uroczystość zapoczątkował polonez ,,Pożegnanie Ojczyzny“ M.K.Ogińskiego w wykonaniu zespołu ,,Przyjaźń“, pod kierownictwem Tatjany Moliejenė.

Święto odbyło się z udziałem rodziców, starosty gminy podbrzeskiej p. Agatę Puncevičienė, dyrektorką Domu Opieki w Podbrzeziu p. Rasę Tamošiunienė, mieszkańców osiedla Glinciszki, Anowil. Dyrektor przedszkola w Glinciszkach Waleria Jaglińska odznaczyła, że Dzień Niepodległości Polski świętujemy jako święto Macierzy, świadectwo jedności wszystkich Polaków i przywiązania do własnej tożsamości.

Przedszkolacy z przedszkola w Glinciszkach i z przedszkola w Anowilu zaprezentowały program artystyczny, recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, nie zabrakło tańca i zabaw. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Miłym akcentem były pozdrowienie od starosty gminy podbrzeskiej p. Agaty Puncevičienė.

Z zachwytem przywitano uczestników zespołu ,,Przyjaźń”, dzwięczne melodie, skoczne tańce, piękne, barwne stroje wprowadziły widzów w zachwyt. Dziękujemy zespołowi za występ i życzymy dalszego twórczego nastroju, wielu sukcesów artystycznych oraz wszelkiej pomyślności.

Uroczystość zakończyliśmy piosenką ,,Bo wszyscy Polacy, to jedna rodaina”. To było wspaniałe święto i dla dzieci, i dla dorosłych, to było święto, które łączy.

Waleria Jaglińska