Kiedy wiatr zaszumi w głowie …

„Kiedy wiatr zaszumi w głowie, cały świat nabiera treści, wtedy człowiek chętnie słucha wodnych opowieści”.

Grupa „Motylki” wraz z wychowawczynią Edytą, przedszkola w Glinciszkach. chętnie spędzają czas na łonie przyrody. 21 lipca dzieciaki miały wyprawę nad jezioro Szirwis. Jezioro było spokojne, ale oczywiście nie obeszło się bez niespodzianek. Dzieciaki śpiewały, tańczyły, bawiły się nad brzegiem jeziora. Nagle ktoś z dzieciaków zauważył coś niezwykłego – z głębi jeziora w stronę brzegu ktoś płynął, okazało się, że to Syrenka. Syrenka chętnie dołączyła się do zabawy, razem tańczyła, śpiewała. Nie uszło to uwagi Króla Jeziora. Jezioro leciutko zakołysało się, zafalowało i pojawił się Król, który opowiedział dzieciakom o tajemnicach wodnego świata, bardzo szczęśliwy wspólnie z nimi chętnie bawił się. Po czym musiał wrócić do swojej jeziornej głębiny.

Na zakończenie dzieciaki przy słodkim poczęstunku dzieliły się wrażeniami. Nasza wyprawa to doskonały sposób na poznawanie i zrozumienia tajemnic świata przyrody.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za  współpracę.

Genoefa Iganatawiczienie
bibliotekarka Filii Centralnej