Mikołajki

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Święto to kojarzy się nieodłącznie z
prezentami zostawionymi przez świętego Mikołaja. Z tej właśnie okazji grupa „Motylki” wraz z
Panią Edytą gościła dzisiaj w bibliotece. Dzieciaki przyłożyły wiele starań, aby Święty Mikołaj
dzisiaj u nich zagościł. Na początek przedszkolacy założyły czerwone czapeczki, a więc wyglądały jak małe Mikołaje, z wielkim zaciekawieniem obejrzały filmik „Kazio i Święty Mikołaj”, wysłuchały wiersza o Mikołaju. Po czym wspólnie z bibliotekarką zrobiły świerkowego Mikołaja. A jeszcze, aby Święty Mikołaj ich nie ominął wszyscy razem udekorowały okna. Święty Mikołaj, oczywiście, na krótko do nich zawitał, był bardzo tajemniczy, bardzo się śpieszył, ale zostawił naszym dzieciakom coś słodkiego. Spotkanie sprawiło dzieciakom wiele radości i wrażeń.

Genoefa Ignatawiczienie