1 WRZEŚNIA u przedszkolaków

Kiedy nadchodzi 1 września  – Dzień Wiedzy, idziemy do przedszkola i  to jest właśnie początek edukacji. Oczywiście nie wszystkie przedszkolaki są w pełni świadome głębokiego znaczenia Dnia Wiedzy i wartości edukacji i tylko dzięki wzruszającym  gratulacjom, dzięki zabawnym tekstom, oraz przesympatycznym ilustracjom, które znajdziemy wewnątrz książek, możemy przenieść dzieciaków  do bajkowych krain śmiechu i zabawy oraz poznać wielu przesympatycznych bohaterów, którzy pozostaną w ich pamięci na długie, długie lata. Własnie dzisiaj dzieciaki grupy „Motylki“ przedszkola w Glinciszkach wraz z wychowawczynią odwiedziły bibliotekę. Tematem  spotkania była „Sowa“ –  Sowa to słynny atrybut greckiej bogini mądrości. Dzieciaki wysłuchały zabawnego  wiersza Danuty Zawadzkiej „Pomysłowa sowa“, obejrzały książkę „Abecadło“, układały z rozsypanych literek słowa „tata“, „mama“, „szkoła“. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało wizerunek „sowy“ i coś słodkiego.

Celem spotkania, zajecia – stworzyć dobry nastrój u dzieci, stworzyć przyjazną atmosferę, pozytywne nastawienie do szkoły, szkolnych tradycji.

Genoefa Iganatawiczienie

bibliotekarka Filii Centralnej