Jedzie zapust po Glinciszskiej dróżce…

Jak zapusty, to zapusty!
Dzisiaj pełny, jutro pusty!
              Ludowe obrzędy i zwyczaje są stałym elementem naszego życia, naszej kultury. Łączą pokolenia, zbliżają do siebie grupy społeczne.
              27 lutego dzieciaki ze szkoły-przedszkola w Glinciszkach, od samego rana oczekiwały na gości, maluchów z przedszkola w Anowilu.
               Cieszymy się z chętnej i otwartej współpracy z przedszkolem w Anowilu, zawsze wykazują dużą aktywność i chęć do pomocy w organizowaniu imprez. Razem świetnie bawimy się.
                Po przybyciu gości, ruszyliśmy wszyscy do Centrum Kultury w Glinciszkach. Sala upiększona z ludowym akcentem Zapustów, czekała na dzieci. W środku auli, stała Marzanna, czekając na swój ostatni występ.
                 Przedszkolaki byli ubrane w bocianów i gawronów, nie zabrakło także ,,cyganów”.
Wesołymi i hucznymi piosenkami, tańcami dzieciaki wypędziły zimę.
                 Po zabawach i występach, goście byli zaproszeni do poczęstunku zapustowego, na którym nie zabrakło tradycyjnych blinów, pączków i chrustów, które przygotowały rodzice i kucharze przedszkola.
                W tym szczególnym dniu na twarzach naszych maluchów malował się uśmiech, który nie znikał ani na chwilę.
                28 lutego, wszyscy razem mieliśmy zaproszenie na świętowanie Zapustów do domu opieki w Podbrzeziu. Dzieci miały okazję po raz drugi zaprezentować mieszkańcom muzyczną składankę, którą złożyli z piosenek, zabaw, tańców i inscenizacji “Pory roku”. To były: bajeczka
“Czerwony Kapturek”, piosenki dla dziadka i babci, walentynkowe piosenki oraz inscenizacja
poświęcona Świętu Niepodległości Litwy.
                 Wszyscy z radością świętowali, bawili się i cieszyli z możliwości bycia razem. Na zakończenie pani dyrektor Rita Tamasziunienie, podziękowała za liczną obecność i wspólne spędzenie czasu.
Edyta Malinowskienie
20170227_101039 20170227_101721 20170228_101441 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA