Urodziny Jabłka

30 września dzieci ze szkoły-przedszkola w Glinciszkach obchodziły uroczysto-soczysty dzień: Urodziny Jabłka.

Dzień nie tylko był dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców.

Wszystkie dzieci w tym dniu założone miały opaskę jabłka na głowie, którą same wykonały oraz cały dzień towarzyszył im kolor czerwonego ubranka oraz dobry humor.

Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Najpierw odbyła pogadanka na temat zdrowotnych walorów jabłek. Przedszkolaki opisywały jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Wysłuchały opowiadania o jabłkach, wymieniły potrawy, które robi się z jabłek.

Była również okazja do śpiewania piosenek, zgadywania zagadek, recytowania wierszy o tym jak trzeba sortować jabłka, jakich są kolorów, a także jak robaczki lubią je pojadać.

Takie imperezy przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia. Należy dodać, że w jadłospisie tego dnia królowały oczywiście jabłka. Były 2 pyszne jabłeczniki przyrządzone przez rodziców, p. Bożeny Kabielenie i p. Alicji Lachowicz, jabłka oraz soczek jabłkowy.

To był bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

Bożena Kabielenie

mama Adriana i Emilii z grupy ,,Motylki“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA