Język litewski już od przedszkola

W ramach tego, że dla dzieci mniejszości narodowych w grupach przedszkolnych  wzmocniona została edukacja języka litewskiego, 27 pażdziernika b.r. w bibliotece Filii Centralnej biblioteki rejonu wileńskiego we wsi Glinciszki, odbyło się  zajęcie edukacyjne języka litewskiego dla dzieci grupy „Motylki” z przedszkola w Glinciszkach. Dzieci zapoznały się z twórczością znanej poetki, dramaturga, tłumacza Ramutie Skuczaitie, która właśnie tego dnia obchodzi swoje urodziny. Bibliotekarka Genoefa Ignatowicz, przedstawiła ciekawostki z życia autorki, sporo ciekawych i kolorowych książek, które dzieci mogły obejrzeć. Wychowawczyni Edyta Malinowskienie zadbała o bezpieczną atmosferę, dzieciaki chętnie słuchały, odpowiadały na pytania, jak również z zaciekawieniem słuchały piosenek i wierszy. Na zakończenie był  wykonany plakat „Kelionė į Obuolijos miestą“, który odzwierciedlał  to co dzieci usłyszeli, zobaczyli, jak też wzbogacili swoją wyobraźnię, wyrazili swoje emocje. I jakże miła była słodka niespodzianka.

Edyta  Malinowskienie

Genoefa Ignatowicz