Projektas GERI DARBELIAI GAMTAI

Gamta – neatsiejama mūsų gyvenimo grandis. Gamtos pažinimas turėtų augti kartu su žmogumi nuo pat kūdikystės. Vaikai yra gamtos dalis, jiems svarbu parodyti, atkreipti dėmesį į tai, kad aplinkui begalės gyvų būtybių, kurios jaučia skausmą ir džiaugsmą, kurioms reikalinga pagarba ir elementarus dėmesys, pagalba.
            Vilniaus r. Glitiškių mokykla-darželis randasi labai gražioje medžių apsuptyje. Mes kartu su vaikais stebime, kaip pavasarį skleidžiasi pumpurai, o rudenį krenta lapai pagal ypatingą muzika, mūsų krašto paukščių čiulbėjimą. Norėdami atsidėkoti už tuos pasakiškus garsus, nusprendėme gruodžio mėnesį pakviesti visus norinčius prisijungti prie projekto „Geri darbeliai gamtai“.
             Lesyklėlių kūrimas skatina vaikus mokytis atsakingumo, jautrumo gamtai, skiepija jausti meilę gamtai. O svarbiausią padeda paukščiams išgyventi sudėtingiausią metų laikotarpį – žiemą.
             Pasiūlėme dalyviams sukonstruoti lesyklėlę pasitelkiant kūrybiškumą, meniškumą, organizuoti įvairias veiklas susijusias su žiemojančiais paukščiais.
              Į projektą įsijungė 13 įstaigų:Riešės Šv. Faustinos Kovalskos pagrindinė mokykla, Nemenčinės vaikų darželis, Kabiškių mokykla-darželis, Valčiūnų vaikų lopšelis-darželis, Bezdonių vaikų darželis, Rudausių mokykla-daugiafuncis centras, Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinė mokykla, Kalvelių vaikų darželis, Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis, Anavalio vaikų darželis, Avižienių vaikų lopšelis-darželis, Buivydiškių vaikų darželis, Rudaminos vaikų lopšelis-darželis kurios pasigyrė savo darbeliais.
              Iš gautų pristatymų (nuotraukų) surengėme parodą Glitiškių centrinėje bibliotekoje, kurią turėjo galimybę apžiūrėti Glitiškių bendruomenė bei visi norintys.
              Dėkojame visiems dalyvavusiems projekte. Tikimės, kadlesyklėlių gaminimas suteikė daug džiaugsmo tiek vaikams, tiek ir paukšteliams.
E.Malinovskienė
vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja
20161215_142548 20161216_105407 20160115_092913 20161130_10074820160115_101134 ANAVILIO IMG_1499 Kalvelių  niemenczyn