Zabawa Walentynkowa w Glinciszkach

Abra kadabra sim sala bim
on się zakochał ona w nim.
Abra kadabra hokus pokus
świat jest pełen miłosnych pokus.
                 14 lutego dla przedszkolaków z grupy “Motylki” był prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Aby podkreślić nastrój święta wszystkie dzieci i wychowawczynie ubrane byli na czerwono. Serca i serduszka kolorowały wszędzie.
                 Zajęcia tego dnia ukierunkowane były na takie uczucia jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Rozpoczęli święto piosenką o Walentynkach. Po czym wszystkie dzieciaki otrzymali komputery zrobione własnoręcznie, na których napisali kartki miłosne swoim kolegom i koleżankom.
                Dzień Św.Walentego to dzień szacunku do drugiej osoby. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądali filmik “ Brzydkie kaczątko ” po którym dyskutowały, opowiadały o tym, jak okazują swój szacunek innym.
                Po dyskusji otym, kogo możnakochać i colubić, słowo udzielono dla zaproszonej pani bibliotekarki Agaty Puncewiczienie. Opowiedziała dzieciom, że objektem do lubienia może być i książka. Zwierzyły się słuchacze, że miłują książki, że wiedzą, jak należy się z nimi obchodzić. Nawet pomogły w ”leczeniu” kilku zaczytanych książeczek. Dziewczynki i chłopaki uwielbiają, kiedy dla nich rodzice czytają, lecz czuć było smutną nutkę, że to nie zbyt często się zdarza… Dzieci wzięły udział w różnych zabawach, związanych z Walentynkami, szukali drugiej połówki serca, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami.
                Na zakończenia święta każde dziecko otrzymało czekoladowe serduszko oraz lizaka w kształcie serca.
Edyta Malinowskienie
20170214_102714